Megjelent a 2024/2025-ös szakképzési tanév rendje
Nyilvánosságra hozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium a 2024/25-ös szakképzési tanév rendjét. Mutatjuk a legfontosabb dátumokat.
Nyilvánosságra hozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium a 2024/25-ös szakképzési tanév rendjét. Mutatjuk a legfontosabb dátumokat.
Olaszországban az oktatási minisztérium törvényben tiltja meg, hogy az iskolák tanítási szünetet tartsanak a hivatalosan el nem ismert vallású diákok miatt, például az iszlám böjti hónap, a ramadán idején.
Rétvári Bence a szülői szervezetek vezetőivel egyeztetett a Belügyminisztériumban, amelynek keretében az évközi iskolai szünetek átalakításáról is szó esett.
Különböző időpontokban kezdődik és érv véget a téli szünet a szakképzésben és a közoktatásban tanulók számára. Mutatjuk, meddig pihenhetnek azok a diákok, akik szakképzésben tanulnak.
Bár sokan nem értik, hogy miért kell a nyár után ilyen hamar ismét pihenőt tartani, október 28-án elkezdődött az őszi szünet a magyar iskolákban, ami idén egészen november 6-ig tart. A többi szünethez képest ezt viszont csak jóval később vezették be Magyarországon.
A francia elnök szerint túl sok és túl hosszú szünet van a közoktatásban, a szülők viszont nem elégedettek a javaslatával.
Már nem kell sokat aludni az idei tavaszi szünet kezdetéig - de vajon meddig lehet majd pihenni? Mutatjuk a legfontosabb dátumokat.
Tizenegy hetes lesz idén a vakáció, azaz közel három hónapra kell megoldani a gyerekek felügyeletét. A Táborfigyelő vezetője szerint már most elindult az előfoglalási szezon a nyárra.
A következő nagy pihenő a tavaszai szünet lesz majd az iskolákban. Mutatjuk a pontos dátumokat.
2023-ban - az eddig megszokottaktól eltérően - nem az első héten indul az iskola. Mutatjuk, mikor kell először órákra menni idén.
Az őszi szünet átszervezése miatt a téli szünet idén hosszabb lesz az általános és középiskolákban - az iskolák így spórolnak. Mutatjuk, hány napos lesz a pihenő.
Január 9-én kell majd először iskolába menni - mondta el a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.